Про це повідомив глава держави.
«Від Міноборони почули про стан забезпечення боєприпасами передових підрозділів та резервів. Проаналізували наявні й потенційні контракти на постачання та динаміку нарощування власного виробництва», — розповів він.
Також учасники Ставки почали роботу над усеохопною концепцією розвитку української авіації з урахуванням переходу на нові типи літаків. Вона включатиме нову організаційну структуру, навчання пілотів і персоналу, необхідну інфраструктуру, матеріально-технічне забезпечення тощо.
Що там наша авіація?
Президент США Джо Байден 19 травня схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16. Проте США зазначали, що можуть надати згоду на передання Україні бойових літаків, як-от F-16, за умови, що ЗСУ не будуть використовувати їх для ударів по території росії.
ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться не у США, а, ймовірно, у Європі. Але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.
NBC News із посиланням на високопоставленого чиновника повідомило, що США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. Ці літаки не обов’язково будуть надходити безпосередньо зі США.
Коаліція держав, які беруть у цьому участь, має вирішити, коли саме надати літаки, скільки їх відправити і які країни їх нададуть. За даними Politico, вільні літаки є в Норвегії, Данії та Нідерландах. Однак для того щоб виконати їхнє необхідне технічне обслуговування, знадобиться певний час.