Вирок за ґвалтування у Кагарлику
Суд призначив по 11 років ув’язнення двом колишнім правоохоронцям, які у 2020 році зґвалтували жінку у Кагарлицькому відділенні поліції. Національну поліцію також зобов’язали сплатити потерпілій Нелі Погребицькій моральне відшкодування у розмірі 1,2 мільйона гривень.
Правоохоронці не називають імен засуджених, але безпосередньо зґвалтування інкримінували Миколі Кузіву та Сергію Сулимі. Офіс генпрокурора розповідає, що ці поліцейські протягом 2020 року систематично вдавалися до катування людей. Також вони незаконно утримували людей.
На початку травня адвокатка потерпілої Анна Калинчук розповідала, що на лаві підсудних залишилися лише двоє обвинувачених у справі про злочини у Кагарлику, бо інші троє — мобілізувалися. Двоє з них це зробили перед початком судових дебатів, каже адвокатка.
Новий календар ПЦУ
Архієрейський собор Православної церкви України вирішив, що з 1 вересня ПЦУ перейде на новий календар. Перехід підтримали майже одноголосно. Проти виступив один єпископ, ще один — утримався.
Формально далі перехід має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Однак предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній та низка інших єпископів заявили, що питання вже вирішене і з 1 вересня перехід відбудеться.
Відповідно до зміни календаря, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Водночас зміна не стосуватиметься Великодня, оскільки свято не має сталої дати. Наразі християни використовують дві методики обрахунку Великодня — Александрійська (нею послуговуються православні та греко-католики) та Григоріанська (її, відповідно, використовують римо-католики та протестанти).
Бої за Бахмут
Протягом 24 травня було зниження інтенсивності боїв на флангах у передмісті Бахмута. Однак це не вказує на те, що російсько-окупаційні війська слабшають, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«Навпаки — ворог намагається посилитися на флангах та робить ставку на артилерійський вогонь, здійснюючи постійні обстріли. Водночас нашим військам вдається потроху просуватися», — зазначила вона.
Страта чоловіка на Луганщині
Очільник обласної військової адміністрації Артем Лисогор заявив, що російські окупанти повісили чоловіка у Сватівському районі Луганської області. Він мав чітку проукраїнську позицію.
«російські нелюди постійно тиснули на нього та тягали на допити. Хотіли зламати. Однак сватівчанин не змінював власних поглядів і чекав на визволення», — стверджує Лисогор.
Депортація дітей
Генеральний прокурор Андрій Костін оголосив, що українські правоохоронці розслідують імовірну роль Білорусі в примусовому переміщенні дітей із тимчасово окупованих росією територій.
Він розповів, що ОГП порушив кримінальне провадження за фактом «примусового перевезення / депортації понад 19 тисяч дітей» із тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини та Харківщини. Частину з них могли вивезти до так званих оздоровчих таборів на території Білорусі.
«Шахеди» на Харківщині
російські війська вночі 24 травня запустили по Великобурлуцькій громаді на Харківщині шість безпілотників. Унаслідок цього горіли приміщення школи, офісні будівлі та будинок культури. Рятувальники вже загасили пожежі. Також від атаки постраждали житлові будинки та господарчі споруди.
Смерть Тіни Тернер
Співачка Тіна Тернер, яку називають «королевою рок-н-ролу», померла у віці 83 років після тривалої хвороби. Вона була однією з найулюбленіших рок-співачок, відомою своєю сценічною харизмою та низкою хітів, зокрема The Best, Proud Mary, Private Dancer і What’s Love Got to Do With It.