Про це 25 травня повідомив керівник ПВК «Вагнер» євген пригожин.
«Ми виводимо підрозділи з Бахмута… До 1 червня основна частина перебазується до тилових таборів. Передаємо позиції військовим: боєкомплекти, позиції — все, включно з сухим пайком», — розповів він.
Водночас пригожин наголосив, що якщо російським військовим буде важко, то «Вагнер» залишить тут тих, хто «мав основну роль у захопленні Бахмута».
В Україні цю інформацію наразі не коментували. Ми намагаємося отримати дані від ГУР.
Вчора, 24 травня, заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що протягом дня спостерігалося зниження інтенсивності боїв на флангах у передмісті Бахмута, ЗСУ потроху просувалися. Українські бійці станом на вчора контролювали деяку частину району «Літак» у південно-західній частині міста.
Що кажуть в Україні?
Доповнено о 12:20. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на Бахмутському напрямку артилерійськими обстрілами росіяни намагаються зупинити просування українських бійців на флангах.
Зараз окупанти підтягують додаткові підрозділи на фланги для посилення. У передмісті Бахмута росіяни замінили підрозділи «Вагнера» на армійські регулярні загони. У самому ж Бахмуті наразі ще залишаються «вагнерівці».
Станом на ранок 25 травня українські військовослужбовці контролюють околиці міста в південно-західній частині в районі «Літак».
Ситуація в Бахмуті
Президент Володимир Зеленський 21 травня наголосив, що українські військові перебувають у Бахмуті та виконують там дуже важливе завдання.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий сказав у коментарі «Суспільному», що українські військові тримають фортифікаційні споруди й декілька приміщень південно-західної частини міста, тривають важкі бої.
«Місто знищене, жодної військової та навіть політичної користі воно їм не несе. Взяти за 9 місяців районний центр — не взяли. Ми намагаємося тиснути на флангах, не давати їм спокою і, за можливості, контратакувати», — сказав він.
А в Міноборони повідомили, що українські військові взяли місто Бахмут у напівоточення, що дає змогу знищувати ворога. Окупантам доводиться оборонятись у тій частині міста, яку вони контролюють.
Власник ПВК «Вагнер» євген пригожин, чиї бойовики штурмували місто, заявив про повне захоплення Бахмута 20 травня: «224 дні тривала операція зі взяття Бахмута. “Бахмутська м’ясорубка” почалася 8 жовтня 2022 року, щоб дати можливість пошарпаній російській армії прийти до тями».
Зокрема, він відзвітував про захоплення останнього району, який утримували українські військові, — «Літака», де розташовувався один із символів міста — літак-пам’ятник МіГ-17. А втім, заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначала, що українські війська тримають там оборону.
Попри це, президент рф володимир путін уже привітав групу «Вагнер» і війська росії «зі звільненням» Бахмута й пообіцяв держнагороди причетним.