Про це йдеться на сайті палати.
Консерваторка Полін Летем стала авторкою резолюції. Вона зазначила, що ухвалення резолюції — це чітке повідомлення президенту рф володимиру путіну та всьому світу, що парламент Великої Британії підтримує Україну, і воєнні злочини, як історичні, так і теперішні, не стерпить.
«Радянський Союз убив мільйони українців політикою примусового голоду та примусової міграції. І це нагадує те, що відбувається зараз в Україні. Як і Сталін у 1930-х роках, мета путіна сьогодні — знищити українську націю і концепцію української ідентичності», — заявила вона.
Держсекретар міністерства закордонних справ Великобританії Лео Докерті назвав рішення парламенту «цілком зрозумілим». Водночас він заявив, що позиція британського уряду полягає в тому, що будь-яке рішення щодо геноциду має ухвалювати суд.
Зазначимо, що рішення Палати громад не є обов’язковим для британського уряду.
Станом на квітень 2023 року Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 27 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
У травні парламент Словенії також схвалив декларацію, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу та вшановує пам’ять його жертв.
Голодомор 1932-1933 років
За інформацією Українського інституту національної пам’яті (УІНП), керівництво СРСР організувало в 1932-1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір.
Як наголошують в УІНП, масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів людей.
Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців.