Про це йдеться у повідомленні САП.
Правоохоронці не розкривають імені депутата, але з деталей справи випливає, що йдеться про Владислава Трубіцина.
Клопотання подали через те, що Трубіцин удруге не з’явився на судове засідання. До того ж прокурори мають інформацію, що його немає в Україні.
Перед цим журналіст Сергій Грішин повідомив, що Трубіцин зник: не зʼявився на суд без попередження і вимкнув телефон, а наступного дня пропустив сесію Київради. Як пише прокуратура, його адвокати також не могли повідомити про місцеперебування обвинуваченого.
«Джерела (зацікавлені) говорять, що він за кордоном. Близькому колу нібито пояснив, що поїхав робити операцію зі стентування. І начебто виїхав за листом від однієї спецслужби (я не можу це підтвердити)», — йдеться у дописі журналіста Грішина.
У відповідь на запит «Цензор.НЕТ» САП повідомила, що не давала Трубіцину дозвіл на перетин держкордону. Але прокуратура отримала від прикордонників інформацію, що він усе-таки виїхав з України 13 травня. Наразі його місцеперебування невідоме.
САП повідомила: щойно Трубіцина затримають, буде вимагати обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а всю внесену за нього заставу — звернути у дохід держави.
Що за справа з Трубіциним?
9 лютого 2022 року НАБУ повідомило про викриття депутата Київради та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі у Києві. Йдеться про Владислава Трубіцина, який очолював постійну комісію Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Він був членом партії «Слуга Народу», але вийшов із неї на час слідства.
За даними слідства, депутат Київради з колегами організували схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок (та їхнього подальшого безперешкодного використання) на семи локаціях у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва.
Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 мільйона гривень на рік, які згодом планували розподілити між собою. А втім, депутата Київради та інших фігурантів викрили під час отримання 1,26 мільйона гривень хабаря.
Суд відправив Трубіцина в СІЗО, щоправда, з можливістю внесення застави, і 16 лютого стало відомо, що заставу за нього все-таки внесли — понад 14 мільйонів гривень.
У травні 2022 року слідчий суддя зменшив заставу до 10,886 мільйона гривень. Решту, 4 мільйони з початкової суми, поділили так: 2 млн грн перерахували на ЗСУ, ще 2 млн грн — повернули заставодавцю. У червні суддя знову зменшив заставу — ще на мільйон гривень, які повністю повернули заставодавцю.