Про це він повідомив у Facebook.

«Написав відповідну заяву і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії», — зазначив міністр.

Що передувало?

Лісового призначили міністром освіти і науки 21 березня. Незадовго до призначення його звинуватили в плагіаті.

Про плагіат повідомили на сторінці «Українського руху пацифістів». Очільником організації є журналіст Руслан Коцаба, якого звинувачували у державній зраді.

В організації вказали, що автореферат дисертації Лісового, оприлюднений у 2012 році, містить «запозичення без посилань із ознаками механічного копіювання та автозаміни окремих словосполучень». Ідеться про запозичення з автореферату дисертації Я. І. Арабчука.

Згодом інформація про те, що наукова робота Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі «Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях». На сайті також розміщені публікації про академічну недоброчесність колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета і колишнього депутата Іллі Киви.

Автор Василь Садовий зазначив, що в дисертації міністра є збіги з двома іншими роботами — Я. Арабчука та А. Зуєва. У списках використаної літератури Лісовий не вказав роботу Арабчука, а посилання на Зуєва залишив лише в трьох місцях. Також автор зазначає, що в дисертації українська літера «і» була замінена на англійську «і» — на його думку, це є стандартним способом «обманути програму пошуку плагіату».

Після звинувачень Лісовий подав свою дисертацію до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) та пообіцяв оприлюднити висновок, щойно його отримає.

«У разі виявлення будь-яких порушень нової культури академічної доброчесності, до формування якої від мене буде особлива увага, я відмовлюся від наукового ступеня кандидата наук», — зазначив міністр.

Також він заявив, що подав уряду пропозицію, яка дозволить будь-якому громадянину добровільно відмовитися від наукового ступеня та відповідно — від усіх надбавок. А заощаджені кошти Лісовий пропонує спрямовувати на розвиток науки, оборону та відбудову.