Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на Департамент міжнародних відносин і співробітництва ПАР.

«Це стандартне надання імунітету, яке ми робимо для всіх міжнародних конференцій і самітів, що проводяться в Південній Африці, незалежно від рівня участі. Імунітети стосуються конференції, а не конкретних осіб. Вони покликані захистити конференцію та її відвідувачів від юрисдикції приймаючої країни на час проведення конференції», — повідомили в департаменті.

Як зазначається, ці імунітети не мають переваги над будь-яким ордером, який міг бути виданий будь-яким міжнародним трибуналом проти будь-якого учасника конференції.

Раніше видання The Times повідомляло, що ПАР пропонує путіну долучитися до саміту БРІКС онлайн — так країні не доведеться його брати під варту за ордером Міжнародного кримінального суду.

ПАР входить до списку 118 країн, які ратифікували Римський статут, а отже юридично зобов’язана виконати ордер МКС на арешт президента путіна під час його запланованого візиту до країни у серпні цього року.

А втім, ПАР не висловлювала готовності зробити це. 2015 року вона вже відмовилася брати під варту президента Судану Омара аль-Башира, на арешт якого також виданий ордер МКС.

Що передувало?

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової.

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, із окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на тимчасово окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду.

Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.