Нові закони

Верховна Рада протягом дня ухвалила одразу декілька важливих законів:

  • встановила День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — його відзначатимуть 8 травня. Цей день буде вихідним;
  • дозволила націоналізувати банки, які належать підсанкційним особам;
  • призначила щомісячні пенсії для політв’язнів СРСР;
  • звільнила від мита і ПДВ ввезення товарів для виробництва безпілотників;
  • скасувала 2% податку для ФОП з липня;
  • запровадила санкції проти Ірану на 50 років.

Обстріли України

У ніч проти 29 травня росіяни завдали масованої атаки по Україні, зокрема по Києву. Загалом за ніч українські захисники знищили 36 із 40 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 30 із 38 ударних БПЛА Shahed-136/131. Над столицею військові збили понад 40 ворожих повітряних цілей.

В Одесі уламки впали на портову інфраструктуру, а на Хмельниччині росіяни вдарили по авіабазі, вивівши з ладу 5 літальних апаратів. Зранку стався ще один обстріл: вибухи знову пролунали у Києві та низці інших регіонів. У столиці, за попередніми даними, усі повітряні цілі успішно збили.

У Харківській області завдали ракетного удару по селищу Ківшарівка Куп’янського району. Поранень зазнали три літні жінки 73, 85 та 90 років. Крім того, постраждали вагітна жінка, підліток 14 років та 10-річна дитина. Також обстріляне село Глушківка Куп’янського району — там осколкові поранення отримала 60-річна жінка.

У Дніпропетровській області російські військові вдарили по Покровській громаді: одна жінка загинула, ще 10 цивільних дістали поранення, серед них 11-річна дитина. А в Донецькій області російські війська скинули авіабомби на Торецьк. Через влучання по місцевій заправці загинув її працівник, ще 8 цивільних — поранені. Через вибух другої бомби постраждав місцевий мешканець.

Арешт митрополита УПЦ МП Павла

Соломʼянський райсуд Києва задовольнив клопотання прокурора та продовжив митрополиту Української православної церкви московського патріархату Павлу домашній арешт. Прокурор Євген Завістовський зазначав, що досудове розслідування триває, тож митрополит Павло (Петро Лебідь) може впливати на свідків.

Нововведення від путіна

Президент росії володимир путін підписав указ, який узаконює в росії депортації та вибори під час воєнного стану. Проте на території росії воєнного стану наразі немає: російська адміністрація ввела його лише на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Це рішення путіна прокоментувала очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук.

«Кажуть, що окупанти зібрались якісь там “вибори” проводити у вересні на тимчасово окупованих територіях. Хочу вкотре попередити наших громадян на ТОТ: будьте обережними та відповідальними. Не дайте втягнути себе у співпрацю з ворогом. Бо всі колаборанти потім матимуть великі проблеми. Воно вам не треба!» — наголосила Верещук.

Ситуація на фронті

Командувач Сухопутних військ ЗСУ та Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що виведення з Бахмута сил ПВК «Вагнер» та заміна їх армійськими підрозділами рф затягується.

«Противник, ПВК “Вагнер”, зараз у Бахмуті. Але ж він фактично перебуває у своєрідній мишоловці. І зараз пригожин намагається вивести свої підрозділи та завести армійські підрозділи. Цей процес затягується. Він там робить різні заяви. А наше завдання тільки одне — бити ворога, звільняти територію, просуватися вперед і до кордонів», — зазначив Сирський.

Він повідомив, що українські частини і підрозділи тримають займані рубежі та позиції, відбивають усі спроби ворога просунутися вперед у районах Білогорівки, Спірного, Новоселівського й Торського, завдають окупантам значних утрат в особовому складі й техніці.