Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Він розповів, що в планах — оновити телеком-обладнання й перейти на енергонезалежні інтернет-мережі, які більш захищені від обстрілів та знеструмлень. Також планується прокласти кабель під землею, аби місцеві були на зв’язку навіть за критичних умов, а провайдери не ризикували життям.
Першим тестовим населеним пунктом стане село Посад-Покровське на Херсонщині. Минулого тижня команди Мінцифри та Nokia їздили туди, щоб оцінити масштаби руйнувань.
За словами Федорова, зараз у селі всі інтернет-мережі зруйновані обстрілами та бомбардуваннями. Щоб подзвонити близьким, людям доводиться ходити до сільської ради, де працює Starlink.
Після пілотного проєкту ініціативу хочуть масштабувати на інші області, які постраждали від російських обстрілів.
«Дякую Nokia, що першими долучилися до проєкту. А також за системну підтримку зв’язку в Україні. Раніше компанія передала 5000 Wi-Fi-роутерів. Вони допомагають школярам продовжувати навчання в укриттях під час повітряних тривог», — резюмував Федоров.
Зв’язок в Україні
У Держспецзв’язку повідомляли, що станом на середину квітня в Україні доступно понад 90% усіх базових станцій мобільних операторів. На деокупованих територіях цей показник не набагато нижчий — близько 87%. При цьому зв’язок часто може зникати через обстріли.
Найкраща ситуація в Харківській області, де доступно 92% від усіх базових станцій. Проте в інших регіонах ситуація гірша.
У Донецькій області цей показник складає трохи більш як 40%, в Запорізькій — 51%, в Херсонській — 29% від загальної кількості базових станцій. У Луганській області зв’язок українських мобільних операторів взагалі відсутній через вторгнення росії.