Про це пише Politico з посиланням на британську дослідницьку спільноту Logically.

За даними спільноти, оголошення про роботу в «Вагнер» набрали майже 120 тисяч переглядів на двох платформах за останні десять місяців.

Дописи публікувалися нібито від прихильників ПВК «Вагнер» десятками мов, зокрема французькою, в’єтнамською та іспанською. У них повідомлялося про вакансії та містилися контактні номери телефонів, акаунти в Telegram і пропозиції зарплат. Щомісяця новобранцям обіцяли платити 2 800 євро, а також пропонували різні пільги, включно з медичним обслуговуванням.

Наскільки успішними були кампанії з найму, незрозуміло, проте підбурювання до насильства та пропаганда російської агресії проти України є порушенням окремих умов використання Facebook і Twitter, підкреслює Politico.

У Twitter на запит Politico відповіли емодзі із зображенням «лайняшки» — 💩. Минулого тижня компанія вийшла з Хартії Європейського Союзу про боротьбу з дезінформацією.

Водночас у Meta, що володіє Facebook, заявили, що визначили «ПВК Вагнера» як небезпечну організацію. «Вона не може бути присутньою на наших платформах», — сказав представник Meta.

У компанії додали, що видаляють пости, що містять «вихваляння або суттєву підтримку “Вагнер”, коли про це стає відомо, включно з публікаціями, спрямованими на вербування».

Нагадаємо, Міністерство фінансів США у січні визнало ПВК «Вагнер» транснаціональною злочинною організацією та запровадило проти неї додаткові санкції.

Згодом Європейський Союз оголосив про нові санкції проти російської ПВК «Вагнер» за її дії в Центральноафриканській Республіці, Судані та Малі, а також в Україні. 

А в березні сейм Литви одноголосно визнав «Вагнер» терористичною організацією, а її найманців такими, що загрожують безпеці держави та суспільства. У квітні санкції проти ПВК та медіа, що належать її засновнику — євгену пригожину — запровадила Швейцарія.