Про таке написало Індійсько-Тихоокеанське командування США.

Це сталося 26 травня. Пілот КНР пролетів «прямо перед носом» американського RC-135, через що літак США потрапив у турбулентність.

Командування США запевнило, що їхній літак виконував безпечні та звичайні операції над Південно-Китайським морем у міжнародному повітряному просторі відповідно до міжнародного права.

Також у США заявили, що продовжуватимуть літати, плавати та діяти «скрізь, де це дозволяє міжнародне право», а Індійсько-Тихоокеанські об’єднані сили США продовжуватимуть польоти в міжнародному повітряному просторі «з належною увагою до безпеки всіх суден і літаків».

«Ми очікуємо, що всі країни Індо-Тихоокеанського регіону будуть використовувати міжнародний повітряний простір безпечно та відповідно до міжнародного права», — додало американське командування.

У Китаї поки не відреагували на ці звинувачення.

Трохи контексту

Як відзначає AP, у США скаржилися, що за останні п’ять років китайська армія стала значно агресивнішою під час перехоплень американських літаків та кораблів у регіоні. Напруженість у відносинах з КНР зросла в останні місяці, зокрема через військову підтримку Вашингтоном самоврядного Тайваню.

Видання додає, що Китай часто кидає виклик військовій авіації США та їхніх союзників, особливо над стратегічно важливим Південно-Китайським морем, на суверенітет якого Китай претендує повністю. Пекін незадоволений присутністю там військових засобів США та регулярно вимагає, щоб американські кораблі та літаки залишили цей район.