Про це повідомили «Суспільне» та «Українська правда».

Сторона захисту просила відпустити суддю, наприклад, під домашній арешт. Однак прокурор виступив проти: стверджував, що підозрюваний може переховуватись і впливати на слідство.

Також ексголова Верховного суду і його адвокати стверджували, що він, мовляв, не може заплатити заставу в 107,3 мільйона гривень. Ця сума дорівнює його зарплаті за 35 років. Також Князєв казав, що не має доступу до своїх грошей. Він підозрював, що його рахунки арештували. Прокурор підтвердив арешт.

На запитання суду, яким чином Князєв має внести заставу, якщо всі його статки арештовані, прокурор відповів, що той, за даними слідства, має «запас».

Під час судового засідання стало відомо, що у списку майна, яким прокуратура обґрунтовує статки ексголови ВС, вказана нерухомість, яка, схоже, не належить його родині. Зокрема орендований його дружиною офіс та земельні ділянки в Бахмуті, власниками яких, ймовірно, є тезка Князєвої.

Також Князєв стверджує, що взагалі голосував проти рішення, за яке, як кажуть правоохоронці, передавали хабар. Він заявив, що був незгодний з рішенням, мав окрему думку, однак не встиг її виписати й зареєструвати через затримання.

Князєв заявляв окрему думку на нараді суддів, таємниця якої захищена законом, тому докази цього захист показав Антикорупційному суду в закритій частині засідання. А коли продовжився публічний розгляд, прокурор підтвердив, що Князєв заявляв окрему думку. Проте її зміст наразі невідомий.

Зрештою суд змінив запобіжний захід Князєву, зменшивши розмір застави до 75 млн грн. Ексголова ВС залишиться під вартою до 14 липня.

Що відомо про справу щодо корупції у Верховному Суді?

САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.

Адвокатське об’єднання, яке фігурує у справі, називають посередником між керівництвом суду й людьми, які хотіли «вирішити питання» в суді. Так, слідчі зафіксували низку контактів одного із власників об’єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).

Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов’язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.

15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва та адвоката. Утім у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду України. Загалом у справі про корупцію у Верховному Суді із 2,7 млн доларів хабаря ще не знайшли трохи більше мільйона доларів.

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.