hromadske разом з «Доступно.UA» зробили підбірку організацій та ресурсів, які надають психологічну допомогу військовим. Також додали перелік обов’язкових послуг, які надає держава військовим та ветеранам, і корисні посилання, за якими можна звернутися для проходження безоплатної реабілітації. 

Лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких. Фундація надає безоплатні консультації, аби допомогти впоратися з емоціями та переживаннями у зв’язку із війною. До проєкту залучені 55 психологів, які пройшли курс навчання від фахівців в Україні та Ізраїлі у межах програми MASHAV «Психосоціальна підтримка захисників та захисниць і їхніх родин».

Для отримання консультації телефонуйте на номер 5522 та обирайте 2.

Для абонентів українських мереж дзвінки безоплатні.

Графік роботи лінії: 11:00-19:00 з понеділка по п’ятницю.

Проєкт створено командою Громадського руху «Жіноча Сила України» та функціонує за сприяння ЗСУ, Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Мініоборони та Нацгвардії України. 

Служба надає психологічну допомогу військовим та їхнім родинам. Команда проєкту працює з різними запитами: емоційні стани, тривожність, сімейні кризи, стресові ситуації. Окремо в проєкті функціонує простір взаємопідтримки для дружин, матерів, сестер та коханих військовослужбовців.

Безкоштовна телефонна лінія 0 800 332 720 працює щодня з понеділка по неділю з 10:00 до 20:00. 

Для родин військовослужбовців, які перебувають у Польщі, відкрита безкоштовна лінія за номером +48 226 022 512.

Простір для ветеранів, ветеранок, їхніх близьких та дружніх до них ГО. За психологічною підтримкою до Veteran Hub можуть звернутися військові, ветерани та їх родини та близькі, захисники та захисниці НГУ, МВС, ТрО, Державної прикордонної служби, ДСНС, медики та добровольці.

Отримати психологічну підтримку можна за телефоном +38 067 348 28 68.

Також команда Veteran Hub створила онлайн-ресурс психоедукативних матеріалів «Це ОК». На платформі можна оцінити свій психічний стан, дізнатися про різноманітні види психологічної підтримки та знайти поради, як гідно підтримати своїх близьких.

Гаряча лінія кризової підтримки увійшла до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку започаткувала Олена Зеленська. Допомагають ветеранам та ветеранкам, а також українцям, які потребують психологічної підтримки через воєнні дії. 

Гаряча лінія працює цілодобово та безкоштовно, телефон: 0800 33 20 29.

Центр психічного здоров’я та реабілітації для ветеранів та людей, які пережили полон і тортури. Для запису на реабілітацію телефонуйте за номером +38 073 450 60 00.

Зараз в Україні під підпорядкуванням Міністерства ветеранів та Міністерства охорони здоров’я також працюють Центри соціально-психологічної реабілітації. Вони надають кваліфіковану психологічну, соціальну, реабілітаційну та інформаційно-консультаційну допомогу ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. 

На сайті Міністерства у справах ветеранів України опубліковано Реєстр закладів психологічної реабілітації на 2023р. У перелік увійшло 48 закладів з усієї України. 

Ось обсяг обов’язкових послуг із психологічної реабілітації, який за державної підтримки мають надати заклади, що увійшли до Реєстру:

  • первинне психодіагностичне обстеження;
  • визначення психологічної потреби;
  • формування індивідуального плану психологічної реабілітації;
  • визначення реабілітаційного прогнозу;
  • надання психологічної допомоги стаціонарно або дистанційно;
  • забезпечення психіатричного огляду;
  • психологічна підтримка членів родини отримувача послуг;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів та безпосередньої терапії;
  • надання своєчасної невідкладної медичної допомоги у разі виникнення станів, що загрожують життю і виникли під час надання послуг із психологічної реабілітації.

Матеріал підготовлено у партнерстві з «Доступно.UA» у межах проєкту, що проводиться завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. 

Матеріал опублікований на правах реклами.