Про це пише Reuters.
Законопроєкт підтримали 314 депутатів Палати, а 117 — проголосували проти. За нього голосували представники обох партій, хоча частина республіканців залишилася безкомпромісною та не підтримала це рішення.
Документ передбачає призупинення ліміту держборгу до 1 січня 2025 року. Це дозволить повернутися до цього питання аж після президентських виборів, які відбудуться восени 2024 року.
Цей законопроєкт допоможе запобігти дефолту, якщо його вдасться провести через Конгрес США, перш ніж у Міністерства фінансів не вистачить грошей для покриття всіх своїх зобов’язань, що, як очікується, станеться, якщо питання боргу не буде розв’язане до 5 червня.
За даними ЗМІ, Байден і спікер Палати представників США республіканець Кевін Маккарті провели 90-хвилинну телефонну розмову ввечері 27 травня, щоб обговорити компромісний законопроєкт. У своїй заяві Байден заявив, що «угода є компромісом, а це означає, що не кожен отримує те, що хоче. Це відповідальність за управління».
Трохи контексту
Сума боргової стелі, або ліміту федеральних запозичень, зараз становить 31,4 трильйона доларів. Це максимальна сума всіх запозичень, які може мати уряд країни. США досягли цього ліміту ще в січні, але уряд поки що продовжує виконувати свої зобов’язання завдяки використанню надзвичайних заходів, як-от призупинення торгівлі цінними паперами.
З 1960 року США підвищували цей ліміт 78 разів, але інколи це відбувалося на тлі затятої внутрішньополітичної боротьби. 2011 року це навіть призвело до знищення кредитного рейтингу США. Цього разу теж виникли побоювання, що протистояння адміністрації президента Джо Байдена та республіканців може спричинити дефолт.