Про це пише Bloomberg із посиланням на Міноборони США.
У грудні Пентагон, оголошуючи Ініціативу сприяння безпеці України, повідомив, що надаватиме «термінали та послуги» супутникового зв’язку, але не підтвердив, що Starlink отримає контракт.
«Супутниковий зв’язок становить життєво важливий рівень у загальній комунікаційній мережі України, і Пентагон уклав контракт зі Starlink на послуги такого типу», — йдеться у заяві Міноборони США.
Проте з міркувань «операційної безпеки та через критичний характер систем» у Міноборони США відмовилися надати конкретні дані.
Bloomberg зазначає, що військові посадовці США високо оцінили роль, яку термінали Starlink відіграли в Україні після вторгнення росії у підтримці зв’язку між цивільним населенням і забезпеченні важливого зв’язку для армії.
Що передувало?
Президентка SpaceX Гвен Шотвелл 9 лютого заявила, що компанія обмежила українським військовим доступ до супутникового зв’язку Starlink для управління безпілотниками.
За її словами, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї».
У відповідь радник Офісу президента України Михайло Подоляк порадив SpaceX визначитися, на чиєму вона боці: або на «стороні права на вільне життя та України», або на «стороні рф та її “права” на вбивства і захоплення територій».
Трохи згодом міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що проблем із роботою терміналів Starlink не спостерігається.
Водночас Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що урядовці США мали розмову з американським бізнесменом Ілоном Маском щодо використання супутникового зв’язку Starlink в Україні.