Про це Зеленський повідомив у Facebook, а Сунак — у Twitter.
За словами Зеленського, під час зустрічі він поінформував Сунака про ситуацію на фронті й говорив з ним про майбутній саміт НАТО. Президент наголошує, що для захисту нашого населення та цивільної інфраструктури необхідно створити повітряний щит над українськими містами.
Також для України важливо отримати чіткий сигнал про перспективи членства в НАТО, каже Зеленський. Він стверджує, що це буде мотивацією для Збройних сил України та всього українського народу.
Крім того, Зеленський відзначив нещодавнє передання Україні далекобійних ракет Storm Shadow. «Це саме та зброя, якої ми потребуємо сьогодні. Вона допомагає нам перемогти», — резюмував президент.
Водночас Сунак після зустрічі наголосив, що британці працюють із міжнародними партнерами, щоб забезпечити Україні бойовий потенціал, необхідний для відсічі російської агресії.
Зеленський та Сунак прибули до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти. Проте український президент має там також низку інших зустрічей. Наприклад, він разом із румунським прем’єром підписав декларацію про підтримку Румунією вступу України в НАТО.
Липневий саміт НАТО
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в липні головним питанням на черговому саміті НАТО у Вільнюсі буде рух України до членства в Альянсі. Посадовець вважає, що на саміті Альянс має ухвалити політичне рішення, яке або безпосередньо визначить графік вступу України, або зобов’яже представити цей графік до кінця 2023 року.
Крім цього, за словами глави МЗС, на саміті буде «багато інших рішень», і «готуються певні гарантії безпеки для України».
А втім, раніше видання The Financial Times із посиланням на неназваних дипломатів писало, що НАТО хоче збільшити фінансову допомогу Україні, аби Київ менше дратувався через небажання Альянсу говорити про приєднання України. Один із дипломатів розповів, що в НАТО поки що не розглядають заявку України на вступ: «Цей лист-заявка лежить на столі, і ми просто ігноруємо його».
«Ми не зможемо запропонувати їм членство найближчим часом. Але ми можемо говорити про тісніші відносини між НАТО та Україною. Проте ми маємо великий дефіцит фінансування для цього, і нам потрібно вкладати у це значні кошти», — сказав інший дипломат.
Однак президент України Володимир Зеленський наголошував: Україна не піде на компроміси в питанні членства в НАТО. «Я хотів би сказати і передати всім нашим партнерам, які постійно шукають компроміси для України на шляху до НАТО, що і в цьому питанні Україна буде безкомпромісною», — наголосив він.
Зеленський запевняє, що Україна вже зробила все для того, щоб країни НАТО схвалили її заявку на приєднання до Альянсу.
«Ані більшість українців, ані більшість європейців, ані більшість жителів усього простору НАТО не зрозуміють лідерів Альянсу, якщо на цьому саміті у Вільнюсі не прозвучить заслужене політичне запрошення для України до Альянсу», — наголосив президент.