Про це повідомив Центр протидії корупції (ЦПК).

ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Якщо ексглава ДФС не внесе заставу, то він буде перебувати під вартою щонайменше до 30 липня 2023 року.

Таке рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський, зазначає ЦПК. Сам Насіров стверджував, що не має можливості внести заставу, бо її розмір у 523 млн не відповідає його майновому стану.

«Крім цього він (Насіров — ред.), нібито, має проблеми зі здоровʼям, а в СІЗО йому не можуть забезпечити належну медичну допомогу. Насіров також повідомив, що, на його думку, запобіжний захід є шантажем з боку прокурорів, який направлений на те, щоб він здав вище керівництво», — йдеться у повідомленні.

Раніше слідча суддя ще до передачі справи до суду зменшила заставу Насірову з 523 млн до 107 млн грн. Однак апеляція зупинила виконання цього рішення на час розгляду апеляційної скарги, кажуть у ЦПК. 

Нагадаємо, що 24 травня правоохоронці скерували до суду справу про 21 мільйон євро та 5,5 мільйона доларів хабаря для колишнього голови Державної фіскальної служби та його радника. Це найбільший хабар в історії України, задокументований правоохоронцями.

Його звинувачують в отриманні хабаря за відшкодування податку на додану вартість в інтересах компаній аграрного холдингу. Розслідування в цій справі розпочалося ще у 2017 році.

Яким може бути покарання?

Дії Насірова кваліфікували як одержання службовцем хабаря в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу), а радника — як пособництво в одержанні хабаря в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ККУ).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Інші справи Насірова

Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року. Кабінет Міністрів звільнив його лише за рік — 31 січня 2018-го. Через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом у разі виконання обов’язків глави ДФС.

Із 2017 року Насіров є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення безпідставних рішень про відтермінування сум платежів із рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій газовій схемі. Організатором схеми вважають ексдепутата Олександра Онищенка.

Також Насіров є підозрюваним у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк».