Про це пишуть «Інтерфакс-Україна» та «Європейська правда».
Він пояснив, що Україна має спільну позицію з Молдовою щодо її територіальної цілісності й не може проводити військові операції у «Придністров’ї» без запиту Кишинева. Такого запиту не було, додав Зеленський.
«Україна може допомагати Молдові, тільки якщо є запит від вищого керівництва Молдови. І тоді Україна обов’язково реагуватиме», — зазначив глава держави.
На думку Зеленського, до розв’язання «Придністровського питання» можуть бути залучені інші країни, як-от Румунія, але «Україна відіграватиме одну з головних ролей».
Водночас він вважає, що діалог щодо «Придністров’я» у форматі «5+2» «неживий», а Молдова має говорити з позиції переможця.
Зеленський також висловив упевненість, що Молдова об’єднається після перемоги України.
Що передувало?
У лютому росія почала просувати заяви про нібито підготовку Україною провокацій у невизнаному «Придністров’ї» та заявляти, що напад на російські сили там вважатиметься нападом на рф.
Міноборони Молдови тоді відповіло, що прямих загроз військовій безпеці держави немає, а Сили Національної армії у складі Об’єднаних миротворчих сил у зоні безпеки працюють у штатному режимі. Міністерство закордонних справ Молдови наголосило на необхідності безумовного та прозорого виведення російських військових сил і боєприпасів із території країни.
Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко нам у коментарі також розповів, що на лінії державного кордону з Молдовою по Придністровському сегменту не фіксували змін у ситуації.
У березні влада невизнаного «Придністров’я» звинуватила Службу безпеки України в підготовці замаху проти посадовців «республіки», а в травні закликала росію збільшити кількість так званих миротворців через нібито погіршення безпекових ризиків.