Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.

Там вказують, що російські повітряно-десантні війська відіграють усе більш важливу роль у Бахмуті. За даними розвідки, підрозділи 76-ї та 106-ї дивізій і ще двох окремих бригад повітряно-десантних військ зараз перебувають на цій ділянці фронту.

У відомстві кажуть, що повітряно-десантні війська рф стали значно гіршими в бою та не відповідають їхньому попередньому статусу «елітних» сил. Однак російські командувачі, ймовірно, намагалися зберегти деякі із цих все ще відносно боєздатних підрозділів як резерв.

«Оскільки їм (російським командувачам — ред.) довелося розгортати їх (повітряно-десантні війська — ред.) для утримання фронту в Бахмуті, всі російські сили, ймовірно, будуть менш гнучкими в реагуванні на операційні виклики», — додали в розвідці.

Що відбувається в Бахмуті?

Речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий 30 травня розповів, що сили ПВК «Вагнер» у Бахмуті міняють на мотострілецькі підрозділи та підрозділи повітряно-десантних військ росії. 

Через ротацію суттєво зменшилися бої. Він запевнив, що українські військові «насипають» загарбникам у дорогу.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр увечері 31 травня заявила, що під контролем Сил оборони залишаються околиці Бахмута в південно-західній частині. Українські захисники контролюють вхід до міста.

Вона розповіла, що наступальна активність ворога на Бахмутському напрямку зупинена, але окупанти збільшили кількість артилерійських обстрілів — вона співмірна із часами найважчих боїв за Бахмут.

1 червня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що на Бахмутському напрямку змінено формат операції, тому зараз там спостерігається затишшя, але воно тимчасове.