Про це повідомляє «Суспільне».

Адвокат просив для керівника поліклініки Олега Шугалевича нічний домашній арешт. Захисник пояснював, що за доступність укриттів відповідає не він, а охоронець закладу.

Зрештою, Шугалевича та його заступника з технічної частини Василя Десика, а також заступницю голови Деснянської районної адміністрації Ірину Алєксєєнко суд залишив під цілодобовим домашнім арештом на 2 місяці.

Охоронцю суд обрав запобіжний захід тримання під вартою на 2 місяці без права на заставу. Чоловік визнав провину та розповів, що коли пролунав сигнал повітряної тривоги, то пішов відчиняти двері поліклініки, щоб впустити людей, але не встиг.

Що передувало?

Напередодні правоохоронці оголосили підозри першій заступниці Деснянської районної державної адміністрації, директору лікарні, заступнику директора з технічних питань та охоронцю медзакладу.

Посадовцям інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає ув’язнення від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років зі штрафом або без нього.

Охоронцю оголосили підозру через залишення в небезпеці, яке призвело до смерті (ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України). Йому загрожує ув’язнення від 3 до 8 років.

Трьох посадовців та охоронця медзакладу затримали ще 1 червня.

Загибель біля укриття

Під час повітряної тривоги вночі 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці. На відео, яке опублікувало «Суспільне», очевидці кажуть, що укриття виявилося зачиненим, люди мусили стояти біля входу. 

Унаслідок російського обстрілу загинули троє людей.

Служба безпеки України, прокуратура та Нацполіція проводять розслідування у справі про загибель людей біля зачиненого укриття.

Прокуратура відкрила дві справи: за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаних із умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), та за фактом службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). 

У поліції підтвердили, що двері до бомбосховища були зачинені.

Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.