Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в етері єдиного телемарафону.
Він розповів, що чоловіки намагалися використати підроблені документи з військкоматів про непридатність до військової служби або ж про наявність трьох неповнолітніх дітей.
«Або ж, як це не прикро, інколи надають і свідоцтва про смерть дружини, оскільки батькам-одинакам також дозволено перетинати кордон», — розповів Демченко.
Щоденно прикордонники затримують близько 20 людей, які намагаються незаконно перетнути кордон, — це й поза межами пунктів пропуску, і безпосередньо на КПП. Також щодня приблизно 120-150 людей отримують відмову в перетині кордону.
Зловживання системою «Шлях»
Напередодні Держприкордонслужба також повідомила про зловживання системою «Шлях» — це система, яка дає можливість водіям, які підлягають призову, перетинати кордон для перевезення гумдопомоги або медичних вантажів.
Аналіз виїзду водіїв за цією системою показав правопорушення: 1,5% людей, які виїжджали з України в січні-лютому 2023 року за системою «Шлях», вчасно не повернулися до країни у визначений термін 60 діб. Це фіксували в перевізників майже зі всіх регіонів України, але найбільше — з Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Львівської областей.
Прикордонники розповіли, що більшість зловживань — з боку ФОПів, які, як і великі підприємства-перевізники, можуть вносити людей до системи «Шлях». Окремі ФОПи пропонували внести людину до системи за 3-7 тисяч доларів.
Тож ДПСУ посилила перевірку та від початку роботи системи вже закрила доступ до неї 38 ліцензіатам. 126 людей вже отримали підозри за незаконне переправлення людей через кордон, чотирьох людей засуджено.