Про це повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел, які говорили на умовах анонімності.
За їхніми словами, такі зустрічі організовує уряд Сінгапуру і протягом кількох років вони таємно проводяться в окремому місці в один час із самітом з питань безпеки. Однак раніше про ці наради не було відомо.
Сполучені Штати представляла директорка національної розвідки Авріл Хейнс. Також відомо, що серед присутніх були представники Китаю та Індії.
При цьому, за словами одного з джерел, на зустрічі не було жодного представника росії. Від України на форумі в Сінгапурі був заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов, але він сказав, що не брав участь у зустрічі розвідки.
Наразі мало що відомо про конкретні домовленості за результатами наради, але одне з джерел Reuters розповіло, що в переговорах фігурували теми війни росії проти України та транснаціональної злочинності. Інше джерело зазначило, що тон зустрічі був «співробітницьким, а не конфронтаційним».
«Ця нарада є важливою подією в міжнародному тіньовому порядку денному. Враховуючи широке коло залучених країн, це не фестиваль ремесел, а радше спосіб глибшого розуміння намірів і кінцевих результатів. Серед розвідувальних служб існує негласний кодекс, згідно з яким вони можуть говорити, коли офіційна та відкрита дипломатія дається важче», — сказала виданню людина, обізнана з дискусіями.
Представник Міністерства оборони Сінгапуру визнав, що під час відвідування форуму «Діалог Шангрі-Ла» «учасники, включно з високопосадовцями розвідувальних служб, також користуються можливістю зустрітися зі своїми колегами». За його словами, учасники вважають такі зустрічі в кулуарах корисними.
Трохи контексту
США, Велика Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія входять до так званої мережі «П’ять очей» (FVEY) — розвідувального альянсу для збору та обміну різноманітними розвідданими. Представники їхніх розвідувальних служб часто зустрічаються.
Але зустрічі за більшої кількості представників розвідувальної спільноти світу відбуваються рідше і майже ніколи не розголошуються.