Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону.
Він розповів, що в першій хвилі можуть бути кілька десятків пілотів. Там будуть найкращі та найдосвідченіші, пріоритет — для тих, хто добре володіє англійською мовою.
«Одномоментно ми не можемо направити велику кількість […] Льотчики щодня б’ють окупантів. Треба воювати тут, але й треба навчатись там. Тому на такій ротаційній основі будуть хвилями направлятись», — сказав речник.
Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук уже визначив список, але він оновлюється, зокрема, через рівень підготовки та через втрати з-поміж пілотів. У міру доставки авіаційної техніки в Україну також будуть навчатися інженери та офіцери бойового управління.
Наприкінці травня Ігнат повідомляв про продовження підготовки до навчання. Він казав, що вже є передові групи, що виїхали до країн Європи, які можуть надати майданчики для навчання. Також вивчається, як відбуватиметься процес, але самі навчання пілотів ще не розпочалися.
Що передувало?
Президент США Джо Байден 19 травня схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16.
ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться в Європі, але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.
Польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький підтвердив, що його країна навчатиме українських пілотів на F-16.
NBC News із посиланням на високопоставленого чиновника повідомило, що США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. Ці літаки не обов’язково будуть надходити безпосередньо зі США.
Коаліція держав, які беруть у цьому участь, має вирішити, коли саме надати літаки, скільки їх відправити і які країни їх нададуть. За даними Politico, вільні літаки є в Норвегії, Данії та Нідерландах. Однак для того, щоб виконати необхідне технічне обслуговування, знадобиться певний час.