Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що 5 червня Вищий антикорсуд задовольнив клопотання про оголошення в міжнародний розшук депутата Київської міськради.
Суд зважив на системні неявки обвинуваченого у судові засідання і наявність підтвердженої інформації про перетин кордону указаною особою та задовольнив клопотання у повному обсязі.
Прокуратура також просила звернути в дохід держави заставу за Трубіцина у розмірі 9, 886 мільйона гривень та обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Це клопотання буде розглянуто на наступному засіданні 12 червня.
Що відомо про Трубіцина?
9 лютого 2022-го НАБУ викрило депутата Київради Владислава Трубіцина та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі в Києві. Трубіцин був членом партії «Слуга Народу», але вийшов із неї на час слідства.
За даними слідства, депутат із колегами організував схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок (та їхнього подальшого безперешкодного використання) на семи локаціях у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва.
Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 мільйона гривень на рік, які згодом планували розподілити між собою. А втім, депутата Київради та інших фігурантів викрили під час отримання 1,26 мільйона гривень хабаря.
Суд відправив Трубіцина до СІЗО, щоправда, з можливістю внесення застави, і 16 лютого стало відомо, що заставу за нього все-таки внесли — понад 14 мільйонів гривень. Згодом слідчий суддя двічі зменшував розмір застави, а частину грошей повернули заставодавцю.
Як стало відомо, 13 травня Трубіцин виїхав з України та не виходив на зв’язок. Прокуратура подала клопотання про міжнародний розшук Трубіцина, оскільки він не з’являвся на судове засідання, а його адвокати також не могли повідомити про місцеперебування обвинуваченого.
Розслідувачі проєкту «Схеми» з’ясували, що Трубіцин виїхав за кордон у напрямку Польщі завдяки листу від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова. А пізніше стало відомо, що Буданова просили сприяти виїзду Трубіцина у Силах спеціальних операцій Збройних сил України.
У ССО ЗСУ розповіли, що Трубіцина та ще чотирьох осіб відправляли як волонтерів благодійного фонду «Рідна Оболонь» для забезпечення ССО «спеціальним обладнанням». У ССО додали, що «вкрай негативно» ставляться до того, що Трубіцин «скористався таким приводом під час війни у своїх особистих цілях і не повернувся в Україну задля виконання процесуальних обовʼязків у суді».
Прокуратура повідомила: щойно Трубіцина затримають, вона буде вимагати обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а всю внесену за нього заставу — звернути у дохід держави.