Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю DW.

Журналістка DW запитала його, яку роль Німеччина займатиме в «коаліції винищувачів» — спостерігача чи більш активного партнера, як хоче президент Володимир Зеленський.

«Ми якраз зараз перебуваємо у фазі переосмислення та перевіряємо, що можливо, і що ми хочемо і можемо зробити. І думаю, ми визначимося протягом найближчих двох тижнів», — відповів міністр.

Водночас він відкинув можливість надання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus у найближчій перспективі.

На запитання про побоювання використання німецької зброї на території рф, Пісторіус зазначив, що міжнародне право дозволяє робити це з метою самооборони.

Пісторіус додав, що Німеччина, як і США, завжди підкреслювала, що не хотіла би використання своєї зброї на території росії. Але запевнив, що «цілковито довіряє українським партнерам».

Глава Міноборони Німеччини зазначив, що його країні належить переосмислити свою політику останніх десятиліть: «Німецьке суспільство, німецька політика дійсно змінили думку. Якби мені два роки тому хтось сказав, що Німеччина поставить важкі озброєння на 3-5 мільярдів євро, я б не повірив».

Що відомо про F-16 для України?

Президент США Джо Байден 19 травня схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16.

ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться в Європі, але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.

Польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький підтвердив, що його країна навчатиме українських пілотів на F-16.

NBC News із посиланням на високопоставленого чиновника повідомило, що США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. Ці літаки не обов’язково будуть надходити безпосередньо зі США.

Коаліція держав, які беруть у цьому участь, має вирішити, коли саме надати літаки, скільки їх відправити і які країни їх нададуть. За даними Politico, вільні літаки є в Норвегії, Данії та Нідерландах. Однак для того, щоб виконати необхідне технічне обслуговування, знадобиться певний час.