У Великій Британії спалахнув скандал через двох перів (членів верхньої палати парламенту), які відвідали урочистий прийом у російському посольстві з нагоди так званого “Дня Росії”. Про це пише The Guardian.
Прийом зібрав близько 50 гостей – переважно співробітників російського ж посольства, але також і деяку кількість британців. Серед таких виявилися двоє членів Палати лордів британського парламенту – лорд Скідельскі і лорд Балф.
У коментарі журналістам Балф підтвердив, що дійсно був присутній на заході, де, за його словами, у нього була недбала бесіда з російським аташе з питань оборони. При цьому лорд висловив думку, що війна в Україні повинна закінчитися переговорами і передачею Росії частини української території.
“Україна, якщо чесно – країна-бардак. Вона була сколочена Черчіллем і Сталіним ближче до кінця Другої світової війни”, — заявив він.
Він додав, що, на його думку, “Крим – безумовно російський” і що у Москви є законні претензії на Донецьк і Луганськ, а переговори про сухопутний коридор до Криму повинні бути.
Другий учасник вечірки в російському посольстві – лорд Скідельський, який має російське коріння – заявив журналістам, що виступає проти російського вторгнення в Україну, але вирішив відвідати банкет, оскільки “хотів показати свою повагу і прихильність до російського народу на його національний день, особливо в нинішніх обставинах”.
Видання зазначає, що Скідельські був невиконавчим директором російської нафтової компанії “Русснефть” з 2016 по 2021 рік. Незабаром після вторгнення РФ в Україну він написав листа, в якому засуджував цей крок, але також задавався питанням, чому Захід не пообіцяв Росії, що НАТО не буде розширюватися за рахунок України.
Допомога Україні з боку Великобританії – останні новини
Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес нещодавно заявив, що НАТО слід прийняти до себе Україну за спрощеною схемою. Зокрема він запропонував “проігнорувати” деякі вимоги, які зазвичай висуваються до країн-кандидатів.
Наприкінці червня стало відомо, що Великобританія надасть Україні довгострокові кредитні гарантії. Це дозволить залучити 3 мільярди доларів протягом трьох років. Таку обіцянку дав прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак.