13 липня Верховна Рада України прийняла в першому читанні першу версію законопроекту 7457, мета якого – легалізувати медичний канабіс в Україні. У разі його затвердження буде дозволено використовувати цей препарат для виготовлення ліків. Що таке медичний канабіс, якими властивостями він володіє і хто потребує ліків на його основі – розповідаємо в матеріалі.
- Що таке медичний канабіс – відмінність від звичайного і який ефект від медичної марихуани
- Що лікують медичним канабісом
- Що значить легалізація медичної марихуани – чи можна буде купити канабіс в аптеці
Що таке медичний канабіс – відмінність від звичайного і який ефект від медичної марихуани
Відразу обмовимося: медичний канабіс – це не наркотик марихуана, який викликає залежність.
Конопля містить понад 100 різних психотропних речовин – вони називаються канабіноїди і по-різному впливають на організм людини. Лікарі в медичних цілях використовують тільки два типи канабіноїдів – каннабідіол і дельта-9-тетрагідроканабідол (скорочено – ТГК). Канабідіол не має наркотичних властивостей, ТГК – має незначні п’янкі властивості.
Найчастіше в медицині використовують канабідіол. Згідно зі звітом експертного комітету ВООЗ з наркотичної залежності в 2018-2019 роках, каннабідіол не є психоактивною речовиною – він не призводить до стану наркотичного сп’яніння, не викликає залежності й не має серйозних побічних ефектів. При цьому у нього – значний терапевтичний ефект.
Негативний вплив на організм – при регулярному вживанні у великих дозах – мають лише сорти конопель, де в двох третинах сухої маси суцвіть міститься більше 1% ТГК. Але каннабідіол навіть у високих дозах не викликає ТГК-подібних ефектів і будь-яких змін у психомоторних функціях організму.
Медична марихуана запобігає стражданню пацієнтів і покращує лікування, а також полегшує перебіг понад 50 патологічних станів.
Що лікують медичним канабісом
Медичну марихуану досліджують і активно застосовують в лікуванні в світі. Вона дозволена в 56 країнах, серед яких Норвегія, Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Австрія, Іспанія, Італія, Франція, Португалія, Чехія, Польща, Греція, Данія, Бельгія, Ізраїль, США і Канада.
Медичний канабіс призначають при:
- хронічному болі;
- онкозахворюваннях;
- епілепсії;
- анорексії;
- посттравматичному синдромі;
- захворюваннях імунної системи;
- артриті і ревматизмі;
- астмї;
- хворобі Альцгеймера;
- хворобі Паркінсона;
- хореї Гетінгтона;
- герпесі;
- виразці;
- втраті ваги під час СНІДу;
- діабетичний нейропатії;
- різних формах склерозу.
Зараз понад 2 млн українців потребують ліків з медичним канабісом, а враховуючи, що в країні йде війна, ця цифра буде більшою. Відзначимо, що лікування медичним канабісом призначають лише в тому випадку, коли інші методи не допомагають або не підходять.
Що значить легалізація медичної марихуани – чи можна буде купити канабіс в аптеці
Легалізація канабісу в Україні може допомогти мільйонам хворих українців, де інші ліки безсилі. Крім доступу пацієнтів до препаратів на основі канабісу, це також дасть можливість проводити клінічні випробування препаратів на основі канабісу і вирощувати коноплю з дозволеною кількістю наркотичних речовин.
При цьому обіг сортів рослин конопель, продуктів переробки та ліків будуть відслідковувати, робити це пропонують так:
- маркувати штрих-кодом кожну партію і одиницю фасованої продукції;
- вести електронний реєстр обліку їхнього переміщення;
- продавати препарати виключно за призначенням лікаря за електронним рецептом.
Купити ліки на основі канабісу можна буде лише в аптеках, які мають ліцензію на продаж таких ліків. Виписувати рецепт і реєструвати продаж ліків зможуть тільки в електронній формі через електронну систему охорони здоров’я.
- “Це страшилки”: Комаровський розгромив міф про ранні кавунах
- У МОЗ розкрили найгірший сценарій розвитку подій у разі теракту на ЗАЕС