Разом із перебігом війни тактика дій російських сил та українських захисників постійно змінюється. Росіяни досі послуговуються передусім своїми застарілими методичками, констатують експерти.
“Ефективність підрозділів, які відповідають за підготовку військ в радянській школі, вимірюється кількістю написаних методичок, а не кількістю і якістю підготовлених підрозділів. Тому плодіння тактики протидії штурмовим групам, тактики протидії польовим стоматологам, тактики протидії бог його знає чому там ще – воно буде продовжуватися-продовжуватися, тому що коли генерала викликають доповісти, чому ми там черговий раз програли бій – він приносить 15 методичок, розроблених його главком, і каже: “Хлопці, вибачайте. Ми тут взагалі не п’ємо, не куримо, не їмо – часу немає. Ми розвиваємо воєнну науку. А чого війська не вміють так? А ми ж не знаєм”, – пояснив експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк в коментарі “Радіо Свобода”.
Тим не менше, останніми місяці українські військові відзначають, що ворог задіює в атаках менше бійців.
“Можна сказати, що російська армія запозичила в української – дуже схожим чином вони проводять свої удари, контрудари, коли невелика група на кількох бронемашинах – 3-4 бронемашини плюс один-два танки виїжджають на якийсь рубіж, висаджують ось цей десант невеликий – у районі взводу. Може бути трохи більше або менше і, відповідно, ця піхота намагається закріпитись у якійсь посадці або зайняти окопи”, – зазначив воєнний аналітик Ян Матвєєв.
Ворог копіює тактику українських захисників – що відомо
Армія РФ почала копіювати “ключову” тактику України на полі бою, зазначав голова ГУР МО Кирило Буданов. За його словами, це створює певні труднощі для українських війська.
Змінює ворог і тактику та цілі своїх атак з повітря. Восени та взимку, як прогнозують в ЗСУ, росіяни найімовірніше застосовуватимуть тактику мішаних ударів ракетами та ударними безпілотниками.