Кабінет міністрів запустив ще два експериментальні проекти, які стосуються ветеранів та військовослужбовців. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, перший проект стосується надання нової соціальної комплексної послуги – формування життєстійкості.
“Вона включає в себе низку опцій, зокрема, соціально-психологічну допомогу, формування та розвиток соціальних навичок та умінь, сприяння адаптації та інше. Отримати послугу зможе кожен ветеран, його родина або ж група людей”, – зазначив прем’єр.
Другий проект – соціальний супровід військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах.
“Ідеться про психосоціальну підтримку для зміцнення родин, допомогу в оформленні документів, допомогу в комунікації з державною та місцевою владою. Координатором проєкту є Міністерство соціальної політики”, – сказав Шмигаль.
Політика держави щодо ветеранів
На початку року прем’єр Шмигаль заявив, що у 2023 році з’явиться масштабна програма підтримки ветеранів війни, яка включатиме в себе чотири ключові потреби. Зокрема, мова йде про економічну незалежність, можливість військової кар’єри, забезпечення ветеранів житлом, медичні послуги.
Одним з таких проектів є інститут помічника ветерана, який спочатку запустять у чотирьох пілотних областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській. Наразі на 400 запланованих посад помічників ветеранів уже зареєстровано 439 кандидатів, найбільше охочих – з Вінницької та Львівської областей.