Найщедріший спонсор бойовиків ХАМАС – це Іран, який надав їм найважливіші ресурси, потрібні для здійснення терактів. Але не лише завдяки іранській стороні наповнюється бюджет зловмисників.
Американські слідчі встановили, що ХАМАС фінансували онлайн – донори відправляли їм криптовалюту, повідомляє CNN. Зазначається, що для оприлюднення адрес криптогаманців, щоб люди на них робили пожертва, бойовики використовували соцмережі X (Twitter), а також Facebook.
За відомостями журналістів, ще до нападу ХАМАС на Ізраїль співробітники Департаменту юстиції у Вашингтоні розслідували використання членами цієї організації “крипти” через людей, які займалися відмиванням коштів.
Деталі справи розкрили юристи американського Мін’юсту. Повідомляється, що мова йде про рахунки у криптовалюті, які влада США вирішила конфіскувати ще три роки тому. Станом на травень справа не була завершена.
Крім того, приватні аналітики повідомили, що ізраїльська влада за ймовірні зв’язки з ХАМАСом та іншими палестинським бойовим угрупованням конфіскувала криптовалютні адреси (унікальний рядок цифр та букв криптовалютного гаманця), які вартують десятки мільйонів доларів.
CNN зазначає, що використання “крипти” – це лише один з багатьох способів, які бойовики ХАМАС використовують, щоб поповнити свій бюджет.
Вторгнення ХАМАС в Ізраїль та важливі факти щодо фінансування бойовиків
7 жовтня члени ХАМАСу обстріляли Ізраїль із сектора Гази, а потім вдерлися на ізраїльську територію. Бойовики вбивали людей, захоплювали землі, а також брали полонених. Армія Ізраїлю зачищала територію від супротивників і потужно била по сектору Гази. Унаслідок атаки бойовиків загинули сотні осіб, серед жертв є сім громадян України.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов говорив, що влада Росії “підгодовувала” ХАМАС. За словами керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова, у нападі бойовиків на Ізраїль є російський слід.