За час повномасштабної війни з Україною Кремль зміг перетворити Росію на жорстко авторитарний “табір”, схожий на сталінський СРСР. І в короткостроковій перспективі це дає Росії очевидну перевагу, вважає радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він зазначив, що зараз російське суспільство “заточене” на те, щоб не ставити жодних питань владі, але віддавати все, включаючи власне життя, на реалізацію цілей Кремля.

“Ось в цьому сила Росії: невичерпний ресурс людей, які не ставлять питань, які готові жити в таборі, які готові підкорятися, які готові не конфліктувати з владою. Це сила, тому що у тебе є великий обсяг живого ресурсу, який не шкода витрачати”, – вважає Подоляк.

У той же час радник глави ОП бачить у Росії і слабке місце, яке є фундаментальним і має не менш значущий вплив на розклад сил у війні.

“Я бачу вкрай слабку системну управлінську вертикаль, за винятком окремих персонажів. Решта звичайно не відповідають тим викликам, які зараз стоять перед Росією. Я бачу абсолютно психологічно нестійкого авторитарія, який ідеологічно досить примітивний, з точки зору риторики дуже слабкий і психологічно вкрай боягузливий. Ми побачили це по пригожинському заколоту, коли Путін шокував свою ж еліту”, – каже Подоляк.

Він зазначив, що проблема слабкої непридатної управлінської еліти на чолі з Путіним не може бути вирішена в рамках нинішньої політичної системи в Росії. А тим часом це фактор, який надає дуже сильний вплив на якість прийнятих рішення і на функціонування всієї державної системи в цілому.

Ситуація в Росії

Як писав Ukraine Times, у березні 2024 року в Росії відбудуться президентські вибори – перші з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Мало хто сумнівається в результатах майбутніх виборів – Путін завжди перемагає, і завжди – з великим відривом. Однак зараз у Кремля є проблема з важкою безперспективною війною, яка дуже не подобається росіянам, хоч про це і не говорять відкрито.

Щоб утримати ситуацію, Кремль намагається обмежити вільний доступ населення до Інтернету, розраховуючи таким чином “проконтролювати” вибори Путіна. На думку американського Інституту вивчення війни, саме з такою метою уряд РФ прийняв ряд рішень напередодні президентських виборів 2024 року.