Небажання країн Заходу надавати Україні необхідне озброєння у достатній кількості – це спроба утримати інтенсивність війни на поточному рівні, не допустивши її ескалації та залучення у війну інших країн. Але ця стратегія вже показала свою нежиттєздатність.

Таку думку в інтерв’ю “Еспресо” висловив український дипломат, колишній посол України в США Валерій Чалий. У цьому контексті він згадав небажання Німеччини постачати Україні ракети Taurus без жодної зрозумілої причини, а також затягування із поставками винищувачів F-16.

“На мою думку, всім очевидно, що стратегії України й, скажімо, США не співпадали повністю з самого початку. Стратегія США розрахована на утримання війни в межах території України, щоб вона не вийшла в країни НАТО. І друга позиція: вони не знають, що робити з Росією, тому дуже побоювались ударів по російській території у тому числі західним озброєнням”, – каже дипломат.

Чалий переконаний, що європейці та американці “за спинами” українців вели прямі переговори з Москвою та Пекіном і домовились про певні правила гри у російсько-українській війні. Зокрема дипломат упевнений, що точно існує домовленість про неприпустимість застосування ядерної зброї за жодних обставин. Але не лише вона.

Чалий зауважив, що навіть в публічному просторі спливає інформація, що Захід утримувався від передачі Україні певних озброєнь, наприклад тих же ракет Taurus, аби Китай та КНДР не почали постачати свою зброю Росії. Але вже зараз очевидно, що такий підхід не спрацював.

“Це називається регулювання ескалації чи регулювання динаміки війни. Вони у цьому не досягли успіху, більше того оце регулювання нам дуже не сприяло у нашій спробі деокупації минулого року, бо виділили стільки озброєнь, що тільки вистачало в їхньому розумінні на якусь атаку на одному напрямку, як вони думали, на південному. Вибачте, так війни не ведуться. Тепер вони це розуміють”, – пояснює дипломат.

Україні не дають ракети Taurus

Як писав Ukraine Times, Німеччина послідовно відмовляється надати Україні свої крилаті ракети Taurus, які є аналогом вже наявних у ЗСУ ракет Storm Shadow і SCALP, але дещо потужніші. За даними ЗМІ, проти передачі ракет виступає особисто канцлер Олаф Шольц, який боїться якоїсь “ескалації” війни, попри те, що Росія і так вже задіяла проти України всі наявні ресурси.

Наприкінці осені міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус знайшов нову причину, чому не треба передавати ці ракети Україні. На його думку, поставка саме німецьких ракет не змінить “правила гри” у війні.