Українські війська не можуть йти в ногу з нинішньою швидкістю артилерійського вогню з боку Росії. У ЗСУ вже відчувають серйозний брак боєприпасів.

Про це пише Business Insider. За деякими оцінками, Україна зараз випускає лише 2000 артилерійських снарядів на день, тоді як Росія наближається до 10 000 снарядів. Експерти заявили, що наступного року обсяги обстрілів з боку окупантів будуть стабільними, перевищуючи це число.

“Оскільки Україна не змогла подолати оборону Росії минулого літа, маючи кількісну перевагу в артилерійських боєприпасах, перспективи майбутніх наступів будуть гіршими, якщо Україна та її прихильники не зможуть компенсувати це розвитком інших переваг. Це означає, що обсяги артилерійського вогню в майбутньому доведеться доповнити безпілотниками та іншими засобами високоточного ураження”, – написали в своїй статті для  War on the Rocks експерти Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман і Дара Массікот, та експерт Дослідницького інституту зовнішньої політики  Роб Лі. 

За словами експертів, Україна більше не може покладатися на надані США високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS) або артилерійські снаряди Excalibur, щоб зменшити вогневу міць Росії. HIMARS швидко стали дуже цінною зброєю, коли вони вперше з’явилися на полі бою в 2022 році, і коли Київ використовував їх для ударів по російських позиціях, позбавивши Москву можливості розмістити величезну кількість боєприпасів поблизу лінії фронту та підтримувати високу скорострільність.

Проте Росія адаптувалася та почала розташовувати “цінні активи” за межами зони дії HIMARS, що знизило його ефективність. Тепер потенційним рішенням для зменшення кількості пострілів російської артилерії є надання Україні більш точних боєприпасів великої дальності. 

Нестача боєприпасів в України

Інтенсивність боротьби з російськими окупантами потребує великої кількості снарядів та різноманітної зброї. Проте на тлі затримки із схваленням допомоги з боку США Україн почала відчувати істотний брак боєприпасів. Часом Сили оборони ледве стримують російські війська, пише Bloomberg. При чому, навіть  якщо допомога від ЄС надійде, брак американської підтримки українські захисники відчують на полі бою вже наприкінці весни.

Раніше WSJ писало, що зі снарядами Україні могла б допомогти Японія. Проте від цього плану довелося відмовитися після проведення стрільб на полігоні. Однією з причин може бути несумісність снарядів та гармат.