Археологи розкопали тисячолітній некрополь на Київщині. Ця знахідка дасть науковцям багато інформації про побут та погребальні традиції наших предків, йдеться у сюжеті ТСН.
Зазначається, що самі розкопки відбулися ще влітку біля села Острів на Білоцерківщині. А зараз арехологи детально вивчають ті археологічні знахідки, які потрапили до їхніх рук під час польових робіт – знайдено понад 10 тисяч предметів.
“Це унікальна територія, тому що протягом декількох тисяч років там майже безперервно жили люди. І ці люди лишали по собі сліди – прикраси, предмети побуту, інші речі, які свідчать про тих людей, про їхній соціальний статус”, – розповів молодший науковий співробітник Інституту археології України Дмитро Дяченко.
За його словами, однією з найцінніших знахідок стали так звані шийні гривні. Таких в Україні знайшли усього дві – першу у XIX столітті (причому невідомо, де саме) і другу тепер. Найцікавішим тут є те, що на той час, до якого відноситься поховання, слов’яни вже не використовували шийні гривні, бо були християнами. Але так робили західні балти, які прийшли сюди і змогли протриматися близько 100 років перш, ніж були знищені.
Більше подробиць дізнаєтеся із сюжету ТСН:
Інші цікаві матеріали на археологічну тематику
Як писав Ukraine Times, вчені відкрили новий вид динозаврів, схожих на “курчат з пекла”. Для цього вони уважно проаналізували викопні рештки, які, як вважалося раніше, належали іншому вже відомому динозавру. Нове відкриття додало аргументів гіпотезі, що динозаври процвітали, а не вимирали, коли їм на голову впав фатальний астероїд.
Також ми розповідали, що у Північній Ірландії на болотах знайшли людські кістки, яким виявилося 2500 років. Науковці вже назвали це унікальним археологічним відкриттям, адже це єдине неушкоджене тіло “залізного віку” в Північній Ірландії.