Вибухи на Воткінському машинобудівному заводі неподалік російського Іжевська, який виробляє ракети до ОТРК “Іскандер-М”, МБР “Тополя-М”, “Ярс” і Р-30 “Булава”, не рідкість. Як зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, практично усі російські ракети, вироблені з 2022 року, не проходять технічний контроль, вони відразу передаються у війська.
“Під час відповідей на питання щодо виробництва російських ракет я роблю акцент, що для якнайшвидшої передачі у війська і застосування на російських ракетних заводах практично повністю виключили етап технічного контролю”, – написав він.
Результат – точність російських навіть “сучасних” ракет знизилася, надійність – аналогічно, – додав Коваленко.
“Ракети Х-101/555 перш ніж долетіти до України не рідко радували своїми падіннями російські ж села. Коли пускові ОТРК “Іскандер” розміщувалися поблизу Бєлгорода, то цікавими були відео, на яких ракети 9М723, що запускаються по Харкову, буквально відразу після старту вибухали, або різко міняли траєкторію і пікірували кудись у поле”, – нагадав експерт.
За його словами. прикладів того, що якість і надійність російських ракет погіршилися за останні два роки, безліч.
“Власне, з цього можна зробити невелике припущення щодо того, а що ж насправді сталося вчора на Воткінському ракетному заводі?” – додав Коваленко.
Вибух на Воткінському заводі – що повідомлялося
Як повідомляв Ukraine Times, ввечері 7 лютого на Воткінському машинобудівному заводі прогримів потужний вибух. У МНС Росії поспішили повідомити, що причиною вибуху стали “технічні роботи”.
Пізніше в ЕДДС Зав’яловського району РФ заявили, що вибух стався “під час планових випробувань ракетних двигунів”.