Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник прокоментував ситуацію з нестачею снарядів на передовій. Він наголосив, що від початку війни ми ніколи не були повноцінно забезпечені боєприпасами.
“Ніхто не чекав, що росіяни повернуть всю логіку ведення бойових дій у Другу світову війну, коли виставлялися великі вогневі вали. Але тут також не все так дуже однозначно. Якщо влітку 2022 року вони виставляли вогневі вали від 45 до 80 тисяч на добу, у часи Другої світової війни – це безпрецедентне явище. Американці артилерію застосовували найбільш масовано в 1965 році під час битви в долині річки Я-Дранґ (під час Вʼєтнамської війни, – Ukraine Times). Тоді за 53 години вони використали 16 тисяч снарядів 105-го міліметра”, – зауважив він в інтервʼю “24 каналу“.
За словами експерта, зараз показники в окупантів знизилися з 45 тисяч ледь до 15.
“Так, звичайно, ми ще жодного разу не вийшли більше ніж на 10 тисяч пострілів за добу. Це для нас – непідйомна планка. Були моменти, коли постачання було кращим, тоді досягали від 5 до 7 тисяч. Нині знову ж все впало в межах до 2 тисяч”, – додав Черник.
Проте Україна виграє якістю, наголосив полковник запасу. В українських військових є снаряди, які для росіян є неосяжною мрією.
“Німецька машина Cobra на відстані до 40 кілометрів може обчислити в реаліях живого часу й одразу видати цілі попадання аж до 40 гармат. Нічого подібного в противника немає і не буде. Тут філософія нашого протистояння. А такі снаряди, як М982 Excalibur, – для росіян неосяжна мрія. Правда, війна і досі на 95% залишається війною артилерії й питання снарядів стоїть, але не зовсім коректно казати, що аж так гостро, що все, кінець, ми не маємо, чим стріляти. Так, є тотальна економія насамперед у зв’язку з тим, що в США кипить криза в частині виділення нам коштів на збройову частину”, – резюмував Петро Черник.
Снарядний голод в ЗСУ: останні новини
Останнім часом дедалі частіше лунають заяви про критичну нестачу боєприпасів в українських підрозділів на передовій. Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі наголосив, що військові уже перерозподіляють їх через дефіцит, а командири на полі бою “приймають справді важкі рішення”.
Видання FT у своєму матеріалі повідомило, що ЗСУ відстрілюють третину снарядів від потреби. На тлі проблем із постачанням підтримки від західних партнерів, Росія користується ситуацією по максимуму.