Про це він розповів у вечірньому зверненні 1 червня після участі у саміті Європейської політичної спільноти.

Зеленський зазначив, що мав «дуже важливі переговори» з лідерами 13 держав, зокрема з президентами Франції, Румунії, Швейцарії, Азербайджану, премʼєрами Великої Британії, Португалії, Італії, Чехії.

Окрім того, глава держави наголосив, що був «розширений формат» із представниками Нідерландів, Данії, Швеції, Британії, Польщі та Бельгії.

«Готуємо реальний політичний зміст для саміту НАТО у Вільнюсі. Готуємо пакет гарантій безпеки для нашої держави на шляху в Альянс. Робимо все, щоб наблизити політичне рішення Євросоюзу щодо членства для України. Готуємо саміт миру на основі української формули миру»


– Володимир Зеленський

Окремо Зеленський подякував президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн за підтримку ініціатив щодо захисту, пошуку та повернення українських дітей.

«Маємо їх усіх повернути, маємо зробити все можливе й неможливе, щоб дати захист усім нашим людям — по максимуму — від будь-яких російських загроз. Впевнений, що це можливо», — підкреслив глава держави.

Більше про саміт

1 червня за 40 кілометрів від Кишинева, столиці Молдови, у приватному виноробному замку відкрився другий саміт Європейської політичної спільноти. Він об’єднав 49 глав держав та урядів європейських країн.

Президент Володимир Зеленський також прибув до Молдови для участі в саміті. Він зустрівся з лідерами Молдови, Великої Британії, Франції, Німеччини, Румунії, Італії, Португалії, Чехії та інших держав.

Так, під час зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком глава держави «високо оцінив» передачу далекобійних ракет Storm Shadow.

«Це саме та зброя, якої ми потребуємо сьогодні. Вона допомагає нам перемогти», — наголосив Зеленський.

Президент України також провів неформальну зустріч із лідерами європейських країн у межах «коаліції винищувачів». Сторони обговорили практичні питання, пов’язані з початком тренування українських пілотів на винищувачах F-16 та літаках інших типів. Домовилися почати цей процес найближчим часом.

Після консультацій з американською стороною коаліція бойових літаків — «Небесного щита України» — представить свої пропозиції на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн».

Окрім того, Зеленський порушив питання щодо необхідності формування коаліції Patriot.

«До винищувачів ще треба дожити, не втратити багато людей. І тому дуже важливо мати захист. Чому Patriot? Тому що вони показали всьому світу, як це працює: ми збиваємо будь-який вид ракет рф. І це дуже важливий висновок щодо захисту світу, захисту Європи», — пояснив він.

Підписання Зеленським та Йоханнісом декларації про підтримку євроатлантичної інтеграції України

Офіс президента України

Президент Румунії Клаус Йоханніс підтримав євроатлантичну інтеграцію Україну. 

У спільній декларації зазначається, що Румунія підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, «щойно дозволять умови». Румунія відкинула претензію росії щодо «зони впливу», за якою Україні відмовляється в праві стати членом Альянсу.