Про це ССО ЗСУ повідомили у коментарі журналістам «Схем» («Радіо Свобода»).

У ССО розповіли, що в січні 2023 року просили начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова сприяти виїзду Трубіцина та ще чотирьох осіб як волонтерів благодійного фонду «Рідна Оболонь» для забезпечення ССО «спеціальним обладнанням».

«Характер завдання не може бути розкритий, оскільки містить дані, що становлять службову таємницю», — зазначив речник ССО Олександр Кіндратенко.

Саме лист за підписом ГУР допоміг Трубіцину виїхати у травні в напрямку Польщі. Відтоді він не з’являється на судові засідання та не виходить на зв’язок.

У ССО додали, що «вкрай негативно» ставляться до того, що Трубіцин «скористався таким приводом під час війни у своїх особистих цілях і не повернувся в Україну задля виконання процесуальних обовʼязків у суді».

За даними «Схем», у листі до Буданова командувач ССО ЗСУ Віктор Хоренко вказував період виїзду «волонтерів» з 28 січня до 25 травня 2023 року.

Речник ССО Кіндратенко пояснив журналістам, що зробили такий тривалий період, бо кожен із 5 волонтерів виїжджав у різний час, а документ підготували загальний для всіх.

На питання про те, чому ССО цього разу не звернулися до Держприкордонслужби напряму самостійно, а залучали ГУР, прессекретар відповів таке: «Тому що процедурно співпраця ГУР і ДПСУ швидше і краще налагоджена, ніж ССО. Тобто ми звернулися до ГУР, бо процедурно це в них набагато швидше та простіше».

Що відомо про Трубіцина?

9 лютого 2022-го НАБУ викрило депутата Київради Владислава Трубіцина та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі в Києві. Трубіцин був членом партії «Слуга Народу», але вийшов із неї на час слідства.

За даними слідства, депутат із колегами організував схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок (та їхнього подальшого безперешкодного використання) на семи локаціях у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва.

Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 мільйона гривень на рік, які згодом планували розподілити між собою. А втім, депутата Київради та інших фігурантів викрили під час отримання 1,26 мільйона гривень хабаря.

Суд відправив Трубіцина до СІЗО, щоправда, з можливістю внесення застави, і 16 лютого стало відомо, що заставу за нього все-таки внесли — понад 14 мільйонів гривень. Згодом слідчий суддя двічі зменшував розмір застави, а частину грошей повернули заставодавцю. 

Як стало відомо, 13 травня Трубіцин виїхав з України та не виходив на зв’язок. Прокуратура подала клопотання про міжнародний розшук Трубіцина, оскільки він не з’являвся на судове засідання, а його адвокати також не могли повідомити про місцеперебування обвинуваченого.

САП повідомила: щойно Трубіцина затримають, вона буде вимагати обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а всю внесену за нього заставу — звернути у дохід держави.