Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.

Щоб користуватися офлайн-мапою укриттів, потрібно один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Карта автоматично завантажиться у фоновому режимі. Знайти карту можна в розділі всіх сервісів.

Також у налаштуваннях у профілі в розділі «Мапи» можна переглянути, який обсяг пам’яті займають мапи, та видалити їх за потреби. 

Якщо ж укриття виявиться зачиненим або недоступним, потрібно вибрати його на мапі й натиснути в інформаційній картці «Поскаржитися на укриття». Інформацію про це отримає відповідальний департамент київської влади. КМДА запевняє, що сервіс із мапами продовжать удосконалювати та доповнювати за відгуками користувачів.

Що передувало?

Під час повітряної тривоги в ніч проти 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці. На відео, яке опублікувало «Суспільне», очевидці кажуть, що укриття виявилося зачиненим, люди мусили стояти біля входу. Зрештою, там загинули троє людей. Через це розслідування почали Служба безпеки України, прокуратура та Нацполіція.

Прокуратура відкрила дві справи: за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), та за фактом службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.

Правоохоронці затримали першого заступника голови Деснянської районної держадміністрації, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця. Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.