Про це повідомляється на сайті Київської міської прокуратури.

Зазначається, що йдеться про захисні цивільні споруди загальною площею близько 11,5 тисячі квадратних метрів та місткістю для 11 656 людей.

Після реагування прокурорів балансоутримувачі та власники добровільно привели у стан готовності тільки 5 сховищ на 1081 людину, зокрема в комунальних закладах охорони здоров’я.

У прокуратурі додали, що керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер звертався до київського міського голови Віталія Кличка з пропозицією виділити кошти для приведення в належний стан об’єктів цивільного захисту.

Прокуратура виявила, що значна кількість сховищ у різних районах Києва не готова повноцінно виконувати свої функції

Київська міська прокуратура

Нагадаємо, в додатку «Київ Цифровий» з’явилася мапа укриттів, яка працює навіть без доступу до інтернету. Також у застосунок додали можливість повідомити про зачинене або недоступне сховище.

Що передувало?

Під час повітряної тривоги в ніч проти 1 червня люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, розташованого в місцевій поліклініці. На відео, яке опублікувало «Суспільне», очевидці кажуть, що укриття виявилося зачиненим, люди мусили стояти біля входу. Зрештою, там загинули троє людей. Через це розслідування почали Служба безпеки України, прокуратура та Нацполіція.

Прокуратура відкрила дві справи: за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), та за фактом службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). Максимальне покарання за цими статтями — довічне ув’язнення.

Правоохоронці затримали першого заступника голови Деснянської районної держадміністрації, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця. Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.