Про це йдеться в матеріалі Washington Post.
Щоб просунутися на окуповану територію, українським військам потрібно пройти через заміновані лінії фронту. І зробити це потрібно тихо, щоб росіяни не помітили підведену важку техніку та не почули звуки вибухів. Це означає, що сапери мають вийти на поля і розмінувати їх тихо.
«У всіх трясуться руки», — сказав 42-річний командир інженерів 1-ї танкової бригади з позивним «Клімат». Він зазначив, що роботи з розмінування тривають тижнями. Після розчищення шляху на ньому встановлюють знаки. Деякі з них освітлені: промені спрямовані від російських позицій.
Розмінування — це буде перший крок у контрнаступі. Згодом потрібно буде перетнути перешкоди — російські війська перетворили величезні сільськогосподарські поля на «справжню фортецю з павутиною окопів та іншими перешкодами».
Щоб відвоювати територію та витіснити росіян, українцям доведеться пробивати ці укріплення, пише видання. Для цього потрібна спеціальна підготовка та спорядження, а також ретельна розвідка.
Полковник Управління інженерних військ України Сергій Матвейчук заявив у коментарі Washington Post, що росія створила «масову систему інженерних загороджень», яка є «серйозною перешкодою для мобільності військ».
Мета величезного російського «фортифікаційного проєкту» — уповільнити потенційний наступ ЗСУ і направити будь-які українські сили, які прориваються, у вузьку територію. Це дозволить російським резервам перегрупуватись і дасть артилерії час для удару у відповідь.
За словами українських військових, росіяни встановлюють свої міни за такою схемою: лінія протитанкових мін, потім лінія протипіхотних мін поруч із мінами-пастками, а потім ще одна лінія протитанкових мін. Для виявлення протитанкових мін можна використовувати безпілотники, кажуть військові, але протипіхотні міни знайти складніше.
Після того, як українці пройдуть крізь власні лінії та потраплять у поле зору російських військ, для прориву мінних полів їм буде потрібна менша скритність і більша швидкість.
Теоретично артилерійський вогонь може підривати міни здалеку. Але артилерійські снаряди обмежені, й українські військові сказали, що неможливо бути впевненим, що всі міни в районі будуть знищені. Натомість сучасні військові використовують спеціально розроблене обладнання, як-от механізовані розмінувальні засоби, інженерні танки тощо.