Автори петиції зранку 3 червня розповіли, що отримали від Кабміну лист із відмовою у розгляді петиції. Там йшлося, що вона «у визначений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку». Згідно зі скриншотом, лист надійшов майже о 3 годині ночі.

Увечері на офіційній сторінці Кабміну у Twitter відреагували на це, заявивши, що збір підписів на петицію про звільнення Ткаченка триває, а електронний лист був помилкою.

«Повідомлення автору, що петиція не набрала голосів, є виключно наслідком логічної помилки в старій системі петицій. Ця помилка ніяк не впливає на подальше опрацювання петиції», — запевняють в уряді.

Петицію створив Юрій Шиян 7 березня. Учора, 2 червня, вона набрала необхідні 25 тисяч голосів. Збір підписів досі триває й завершується у понеділок, 5 червня.

Чому просять звільнити Ткаченка?

Автор петиції закликав уряд звільнити Ткаченка у зв’язку з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків.

«Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, [Ткаченко] здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова привселюдно осквернив пам’ять усіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя», — йдеться у тексті петиції.

Зазначимо, Олександр Ткаченко — міністр культури та інформаційної політики України з червня 2020 року. До того він був редактором, ведучим, кореспондентом, гендиректором «Нового каналу» та групи каналів «1+1 Media». Із серпня 2019 року до призначення міністром був народним депутатом від політичної партії «Слуга народу», головою комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

За час роботи на посаді глави Мінкульту на адресу Ткаченка неодноразово надходила критика щодо його політики. Наприклад, Ткаченко виступив проти закриття музею Булгакова у Києві, до чого закликала Спілка письменників України; казав, що не вважає свого ексколегу з фракції «Слуга Народу» Олександра Дубінського елементом «російської мережі дезінформації», як про це заявляли у США; не виключав співпрацю з «корисними» росіянами після війни тощо.

У 2021 році Ткаченко вже писав заяву про відставку через, як він казав, рішення уряду забрати у Мінкульту Держкіно, а також розмір бюджету на культуру на 2022 рік. Утім, тоді лідер фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія сказав, що не бачив заяви. А Ткаченко обговорив свою можливу відставку із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. «Вони знайшли точки порозуміння і вся ця історія залишилася тільки в медіапросторі», — казав Арахамія.