Про це Резніков сказав в інтерв’ю японському NHK.

Міністр пояснив, що потрібен час для тренування українських пілотів, які організовуються спільно з партнерами. А також потрібно навчання для інженерів, технічних працівників. За його словами, Україна буде готова розмістити F-16 восени або взимку.

Резніков відмовився в інтерв’ю відповідати на запитання, чи Україна вже розпочала «формувальні операції» для підготовки контрнаступу, які передбачають атаки на склади озброєння та інші матеріально-технічні бази противника. Він зазначив, що йому як міністру оборони було б дивно говорити про формування операцій, тому що це повинні обговорювати генерали.

Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що Україна сформувала перший список пілотів, які поїдуть тренуватися на американських винищувачах F-16. Їх відправлятимуть хвилями, на ротаційній основі. Наприкінці травня він казав, що вже є передові групи, що виїхали до країн Європи, які можуть надати майданчики для навчання.

Що відомо про навчання на F-16?

Президент США Джо Байден 19 травня схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16.

ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться в Європі, але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.

Польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький підтвердив, що його країна навчатиме українських пілотів на F-16.

NBC News із посиланням на високопоставленого чиновника повідомило, що США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. Ці літаки не обов’язково будуть надходити безпосередньо зі США.

Коаліція держав, які беруть у цьому участь, має вирішити, коли саме надати літаки, скільки їх відправити і які країни їх нададуть. За даними Politico, вільні літаки є в Норвегії, Данії та Нідерландах. Однак для того, щоб виконати необхідне технічне обслуговування, знадобиться певний час.