Представник Партії “Слуга народу”, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко оцінив негласні настрої суспільства мобілізувати в армію народних депутатів України для війни з РФ.

Як відомо, тема призову в армію стала ще більш резонансною для українців на тлі законопроекту про мобілізацію, який Кабмін пообіцяв незабаром представити суспільству. Корнієнко в інтерв’ю програми “Лещенко запитує” засумнівався, що забирати нардепів на війну – ефективний варіант поповнення військ. 

За його словами, є кілька аргументів “проти” такої ідеї. Перший банальний – мобілізація народних депутатів суперечить нормам Конституції України. Це пояснюється тим, що хтось повинен голосувати за закони, підтримувати функціонування держави під час війни на належному рівні, відмітив Корнієнко.

“Якщо перестане працювати Рада, то тоді в державі зупиняться євроінтеграційні процеси і шлях України в НАТО”, – додав нардеп.

Ще один аргумент стосується великих виплат військовим. Українцям навряд чи сподобається платити “набридлим” політикам ще більше грошей. Зараз народним депутатам платять “на руки” приблизно 80 тисяч гривень, а в армії, в зоні бойових дій, вони будуть отримувати понад 100 тисяч гривень на місяць, підкреслив заступник голови ВР. 

Однак основна причина “не ефективності” даної ідеї полягає в Росії: ворог навмисне підбурює українців до відповідних настроїв, адже йому вигідно вести війну з країною, в якій розвалився парламент. 

При цьому Корнієнко визнає, народні обранці частково власноруч провокують гнів суспільства. 

“Якби депутати, їхні родини менше демонстрували таку поведінку, яку суспільство засуджує, особливо під час війни, то це питання менше б виникало”, – наголосив він. 

Залужний висловився про мобілізацію 500 тисяч осіб 

Цього тижня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловився про потребу мобілізації в армію 500 тисячі українців. Раніше таку цифру називав президент Зеленський, акцентуючи, що дізнався про неї від військових на ставці. 

Залужний відповів, що подавати відповідні запити – не в компетенції військового командування України, тому воно не давало цифру про “500 тисяч”. 

При цьому Головнокомандувач ЗСУ уточнив, реальна потреба в мобілізації – військова таємниця, хоча необхідна цифра вже сформована. “Вона враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, яких ми можемо зазнати протягом наступного року”, – говорив Залужний.