На засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки , оборони і розвідки немає кворуму для того, щоб був розглянутий поданий Кабміном законопроект про мобілізацію, в якому, зокрема, прописано зниження мобілізаційного віку до 25 років з 27.
Відповідно, до Регламенту ВРУ, без рішення профільного комітету, навіть негативного, законопроект не має виноситись в сесійну залу для голосування. “Цирк із законопроектом про мобілізацію від влади продовжується”, – написав народний депутат України Дмитро Разумков у Telegram. Він зазначає, що о 9.00 мало розпочатися засідання, але немає кворуму для ухвалення рішень.
Народний депутат України Ярослав Железняк також підтверджує, що немає кворуму на комітеті для ухвалення рішення. Також зазначає, що в парламенті не вистачає голосів для ухвалення низки рішень, які сьогодні передбачається розглянути на засіданні ВР.
“В порядку денному 47-м питань. Але, по факту, буде, як завжди – послухаємо гостя, звільнимо члена ЦВК та міністра з питань ветеранів, приймуть вони закон про мобілізацію в першому читанні, далі хтось знову підніме питання по Марʼяні (йдеться про Безуглу – звільнення її з посади заступника голови комітету з питань нацбезпеки, – Ukraine Times), всі посваряться, може ще пройде пару обʼєднуючих законів, десь 6-7 з всього переліку, Мото (йдеться про народного депутата Андрія Мотовиловця, який є першим заступником голови фракції “Слуга народу”, – Ukraine Times) через свої чорні окуляри подивиться на нас з огидою і все…. на цьому нестримні реформи (може ще десь у правках зависнемо) до останнього тижня лютого закінчаться”, – написав він.
Чи буде новий закон про мобілізацію 2024 – важливі новини
Як повідомляв Ukraine Times, вчора Верховна Рада України ухвалила рішення, що загальна мобілізація в Україні та дія воєнного стану продовжені до 13 травня 2024 року.
Сьогодні, 7 лютого, передбачалося рішення профільного комітету – комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки з приводу урядового законопроекту про мобілізацію, щоб можна було розглянути і ухвалити його в першому читанні. Перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко зазначив, що в законопроекті є ряд норм, які викличуть дискусії серед народних депутатів.