Речник Сухопутних військ ЗСУ Ілля Євлаш детально розповів про переваги нового Головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Олександра Сирського, відзначивши зокрема, великий бойовий досвід і обізнаність із потребами військових.

“Великою перевагою для Сирського є те, що він два роки провів на фронті. Він повністю знає усі потреби військових, особисто ознайомлений з оперативною обстановкою на фронті. В нього є колосальний досвід, який він показав під час проведення київської операції, харківського контрнаступу, під час операції у Бахмуті, де було знищено й зупинено одне з найпотужніших угруповань ПВК “Вагнер”, – зазначив речник Сухопутних військ ЗСУ у коментарі “Ми-Україна”.

Євлаш зазначив, що операція у Бахмуті дістала велику оцінку міжнародних військових оглядачів, експертів та генералів, які “визнали це однією з найкращих, найпотужніших операцій, де було розбито одне з найдієздатніших військ противника”.

Крім того, додав Євлаш, Сирський постійно тримає зв’язок із міжнародними партнерами, нагадавши, що генерал-полковник раніше займався співпрацею з НАТО.

На його думку, акценти у роботі Сирського будуть спрямовані на створення нового роду військ, пов’язаних з БПЛА.

“Тому я думаю, що на ворога чекає дуже багато неприємних сюрпризів”, – підсумував Євлаш.

Зміна Головнокомандувача ЗСУ – що відомо

8 лютого президент Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних сил України. Замість Валерія Залужного цю посаду отримав Олександр Сирський – генерал, який за останні два роки прославився не менше, ніж його попередник на посаді.

Як йдеться у статті The Economist, заміна Залужного на Олександра Сирського “схожа на щось доленосне”. Частково це рішення можна пояснити вирішальною роллю Залужного у відбитті російських військ у перші дні вторгнення, а також його популярністю серед воїнів та цивільних.

Сьогодні Олександр Сирський провів першу робочу нараду з міністром оборони Рустемом Умєровим. На зустрічі було обговорено детальний план дій ЗСУ на 2024 рік, налагодження системи логістики та своєчасного задоволення військових необхідними потребами. Також у фокусі було питання ротацій та відпочинку військових.