Про це повідомила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер, передає «Укрінформ».

«Є все ще одна країна, яка не скасувала одноосібні заходи проти аграрного експорту з України. Це необовʼязково має позначатися на українському транзиті та не стосується всього ЄС. Але ми запропонували пакет допомоги за умови, що односторонні заходи мають бути відкликані. Країна, яка цього не зробила, — Угорщина», — сказала Феррер.

Вона нагадала, що Єврокомісія погодила грошову допомогу місцевим фермерам за умови, якщо Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина скасують уведені раніше заборони. Кошти також мала отримати Румунія. За словами речниці, гроші виділяють із сільськогосподарського резерву ЄС.

Що передувало?

Низка країн заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України, яка мала би проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт.

Так, ПольщаУгорщинаБолгарія та Словаччина заборонили імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Румунія вирішила дочекатися заходів Єврокомісії.

У Єврокомісії назвали неприйнятними односторонні дії держав-членів Євросоюзу щодо торгівлі, бо торговельна політика є винятковою компетенцією ЄС.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів, що найближчими місяцями очікуються «складні розмови та переговори» з партнерами.

Зрештою Єврокомісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо імпорту агропродукції з України. 2 травня Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження до цих країн. А втім, ці агропродукти можуть перевозитися через їхню територію транзитом.

Окрім того, Єврокомісія схвалила фінансову підтримку на 100 мільйонів євро для фермерів у п’яти країнах і подальші заходи для полегшення транзиту експорту українського зерна через «шляхи солідарності».