Про це повідомило Міноборони Нідерланди.
Також у відомстві згадали, що допомагають навчати українських солдатів у Євросоюзі. Наприклад, минулого тижня Нідерланди відправили до Німеччини 10 своїх солдатів, щоб вони навчали українців. Ще одне навчання за участі нідерландських військових заплановане на кінець року.
Боєприпаси для України
Ще 20 березня країни ЄС погодили спільну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. На першому етапі вони вирішили передати снаряди зі своїх складів, на другому — зі спільних закупівель. Третій етап передбачає, що європейські виробники мають задовольняти оборонні потреби Європи.
Першу частину угоди ввели в дію 13 квітня. Це дозволить відшкодовувати державам-членам ЄС боєприпаси, надані Україні зі своїх запасів або завдяки зміні пріоритетів чинних замовлень з 9 лютого до 31 травня 2023 року.
У квітні високий представник ЄС із питань закордонних справ Жозеп Боррель зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ЄС уже надіслав до України боєприпасів і ракет на 600 мільйонів євро.
Зрештою 3 травня посли Європейського Союзу остаточно погодили рішення про виділення 1 мільярда євро на закупівлю боєприпасів для ЗСУ.
Однак представники ЄС заявляли, що минуть щонайменше місяці, перш ніж снаряди, замовлені в межах спільних закупівель, опиняться в Україні. Перші замовлення можуть бути розміщені до кінця травня. А втім, у ЄС переконані, що ініціатива великих спільних закупівель має спонукати країни-члени Євросоюзу надсилати більше своїх запасів снарядів до України.
Україна заявила, що цього року їй знадобиться мільйон снарядів. Естонія підрахувала, що це коштуватиме приблизно 4 мільярди євро. Балтійська країна першою серед членів ЄС порушила питання закупівлі боєприпасів.