Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро. Там не розголошують особу ексголови ДФС. Однак нам відомо, що йдеться про Романа Насірова.
Його звинувачують в отриманні хабаря за відшкодування податку на додану вартість в інтересах компаній аграрного холдингу. Розслідування в цій справі розпочалося ще у 2017 році.
У НАБУ пояснили, що розслідування в цій справі затягувалося через те, що сплата хабаря відбувалася шляхом перерахування коштів між компаніями-нерезидентами. Останні використовували рахунки в закордонних банках. Тому правоохоронцям потрібно було більше часу для комунікацій із компетентними органами інших країн.
За час розслідування для збору доказів за кордоном правоохоронці надіслали понад 10 запитів про міжнародну правову допомогу до чотирьох юрисдикцій: Латвії, Швейцарії, Британських Віргінських Островів і США.
Яким може бути покарання?
Дії Насірова кваліфікували як одержання службовцем хабаря в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу), а радника — як пособництво в одержанні хабаря в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ККУ).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Інші справи Насірова
Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року. Кабінет Міністрів звільнив його лише за рік — 31 січня 2018-го. Через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом у разі виконання обов’язків глави ДФС.
Із 2017 року Насіров є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення безпідставних рішень про відтермінування сум платежів із рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій газовій схемі. Організатором схеми вважають ексдепутата Олександра Онищенка.
Також Насіров є підозрюваним у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ «ВіЕйБі Банк».