Стало відомо, які тварини припливли вцілілими до Одеси з Херсонщини після підриву дамби Каховської ГЕС, який стався 6 червня. Про це на брифінгу у медіа-центрі “Україна-Одеса” розповів директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков.

За його словами, в першу чергу йдеться про дрібних тварин. Зокрема, рідкісних червонокнижних тритонів. “Загалом, ми врятували майже 300 диких тварин, які допливли до Одещини. Серед них – понад сотні дунайських тритонів – рідкісні тварини, занесені у Червону книгу України. Херсонська популяція – дуже унікальна. Насправді, їх “прибуло” значно більше, але, на жаль, їх основна маса вже загинула, а ті, що залишаються зараз в морі – приречені теж, бо це – прісноводна тварина”, – розповів Бєляков.

За його словами, вцілілих тритонів та низку інших тварин одеські фахівці згодом, коли буде можливість, повернуть до Херсонщини.

Він додав, що серед вцілілих тварин є ондатри, озерні жаби, вужі та водяні черепахи. “Цих тварин можна випустити на Одещині, вони мешкають і у нашому регіоні”, – розповів фахівець.

Він нагадав, що військові передали до зоопарку трьох цуценят єнотовидного собаки, яких доведуть у зоопарку до тями та відпустять у дику природу.

Найкрупніший “переселенець” – самиця плямистого оленя, яку врятували військові моряки. “Вона припливла на Одещину на плавневому острівці. Була в дуже поганому стані – виснажена та перелякана. Нашим ветеринарам довелося докласти багато зусиль. Зараз з нею все гаразд. Ми її також будемо повертати в природне середовище”, – розповів Бєляков.

Підрив Каховської ГЕС – головне

У ніч на 6 червня російські військові підірвали дамбу Каховської ГЕС. Сталася техногенна катастрофа – штучна повінь зірвала тисячі тонн грунту разом зі всіма живими істотами та течією їх понесло до Чорного моря.  

До Одещини почало прибивати трупи загиблих тварин, а деяких вдалося врятувати. Серед них – два свійських собаки, цуценя єнотовидної собаки, ондатри, тритони тощо.

Також повідомлялося, що у передмістя Одеси “припливла” самка оленя. Усі ці тварини потрапили до Одеси на острівцях – плавневих, з уламків меблів тощо. Місцеві мешканці рятували бідолашних тварин.